Data publikacji: 2020-04-24
, autor: Jacek Żytnicki 

Q-Service Truck i Ford Trucks wspierają HERO Truckers

Fundacja Truckers Life w ramach pomocy zawodowym kierowcom rozpoczęła ogólnokrajową akcję HERO Truckers. Ma ona na celu zapewnienie im jak największej ilości środków bezpieczeństwa niezbędnych w trasie. Inicjatywa znalazła uznanie menadżerów Q-Service Truck i Ford Trucks Polska, którzy postanowili zaangażować się w akcję.

3264134A-DCF4-498D-9F77-AFC00BFA122F.JPEG
IMG-3381.jpg
IMG-3371.JPG
267BE95B-948E-4866-BA19-3E20D90D3DEB.JPEG
87F888BA-6017-4AC3-A0CD-489E449EFF90.JPEG

Nadrzędnym celem programu jest zapewnienie zawodowym kierowcom, jak najpełniejszej ochrony w trasie. Mowa tu przede wszystkim o niezbędnych środkach ochronnych, takich jak rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące. Ponieważ kierowcy ciężarówek, z racji ciągłego przemieszczania się, są jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo, należy zadbać o to, aby wykonywali swoją pracę w jak najbezpieczniejszych warunkach.

- Przyszło nam żyć w trudnych czasach, pandemia koronawirusa spowodowała bowiem, że niemal cały świat stanął w miejscu. Są jednak profesje, które nie mogą pozwolić sobie na przestój – służby medyczne muszą ratować nasze zdrowie, policja musi zadbać o porządek, a kierowcy zawodowi o to, aby towary dotarły na czas. Ostatnia z tych grup jest mocno niedoceniana, a przy tym szczególnie narażona na skutki kryzysu, dlatego z dumą wspieramy takie programy jak HERO Trucker. Mamy wiele związków z transportem i doskonale wiemy, w jakiej sytuacji znalazła się branża. Dlatego też cieszymy się, że nasza pomoc trafi tam, gdzie powinna - bezpośrednio do kierowców, którzy z narażeniem zdrowia pokonują setki kilometrów, żeby codzienne życie ucierpiało jak najmniej w wyniku pandemii – mówi Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o.

Pierwsza część środków ochronnych została przekazana kierowcom w poniedziałek 20 kwietnia na przejściu granicznym w Świecku.

Zdecydowana większość kierowców wykazała bardzo entuzjastyczne podejście do akcji pomocowej. Odbierając pakiety często podkreślali fakt, że ich pracodawca nie zadbał o ich bezpieczeństwo – powiedziała Natalia Janiszewska, rzeczniczka prasowa fundacji Truckers Life.

Akcja ma charakter ciągły i będzie realizowana tak długo, jak wymagała będzie tego bieżąca sytuacja. Jej kolejnym przystankiem będzie Zgorzelec, a pakiety ochronne będą wręczane kierowcom 27 kwietnia od godz. 10.00. Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w zbiórkę środków, z których zakupione zostaną pakiety mogą zrobić to TUTAJ.