Data publikacji: 2019-01-21

Razem silni w Europie!

- To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – tymi słowami Radosława Grześkowiaka z jubileuszowej gali Q-Service Truck najlepiej podsumować można 20 lat działania największej sieci niezależnych warsztatów samochodów ciężarowych w Polsce i jednego z liderów branży w Europie. Na spotkaniu w Arłamowie dużą część jubileuszu poświęcono zarówno wspaniałej historii sieci, jak i przyszłości całej branży ciężarowej w Polsce i na świecie.

_95I2851.jpg
_95I1867.jpg
_95I2615.jpg
_95I2918.jpg
_95I3398.jpg
_95I2950.jpg
_95I2905(1).jpg
_95I2781(1).jpg
_95I2746.jpg
_95I2848.jpg
_95I2858.jpg
_95I2361.jpg
_95I2663.jpg
_95I3033.jpg
_95I2669.jpg
_95I2990.jpg
_95I2062.jpg
_95I2685(1).jpg
_95I2831.jpg

Sieciowe spotkanie w Arłamowie rozpoczęło się w piątek 11 stycznia od części konferencyjnej, na której przedstawiona została historia sieci – jej rozwój na przestrzeni dwóch dekad, wymogi autoryzacyjne, które musiały spełnić warsztaty dawniej wstępujące w szeregi Q-Service Truck, i te, które muszą spełnić nowi członkowie, aspirujący do tego zacnego grona profesjonalistów.

Oddzielna część poświęcona była szkoleniom, które Inter Cars od 20 lat przeprowadza dla warsztatów nie tylko  zrzeszonych w sieci, kolejna wyjazdom integracyjnym i umowom bonusowym. Następny panel ukierunkowany był na nowoczesne kanały komunikacji, które Inter Cars wykorzystuje w relacjach z mediami branżowymi oraz z samymi klientami, a także wsparciu PR-owemu, które z okazji 20-lecia istnienia sieci firma proponuje wszystkim jej członkom. W drugiej części piątkowej konferencji omówiony został raport motoryzacyjny w odniesieniu do warsztatów z rynku ciężarowego oraz zagadnienia związane z rozwojem floty. Na ostatnim panelu kompleksowo omówione zostały z kolei tematy bezpośrednio odnoszące się do szkoleń oferowanych serwisom Q-Service Truck przez Dział Szkoleń Inter Cars.

Także w sobotę nie mogło zabraknąć miejsca na zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie swoich kompetencji. Zadbali o to prowadzący, przygotowujący wystąpienie o przyszłości rynku ciężarowego. Starali się oni odpowiedzieć na pytania, dokąd zmierza branża, z jakimi przeszkodami będzie musiała się zmierzyć i jak może wyglądać jej technologiczny rozwój na przestrzeni kilku najbliższych lat. Kolejnym wystąpieniem była prelekcja Marcina Rendudy, mówcy, konsultanta i trenera motywującego, który zaprezentował zebranym gościom pięć lekcji na 2019 rok, traktujących o wykorzystywaniu nowych technologii w biznesie.

Wiedza to jeden aspekt sieciowego spotkania, drugi to integracja członków Q-Service Truck, którzy mogli spędzić ze sobą dwa wspaniałe wieczory oraz wspólnie bawić się w podczas sobotnich gier. Piątkowy wieczór zarezerwowany został na zabawę w położonej tuż przy stoku narciarskim karczmie, w sobotę z kolei odbyły się gry integracyjne, podczas których kilkuosobowe zespoły miały za zadanie złożyć dziesięć rowerów, które wieczorem – podczas gali – uroczyście przekazane zostały podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Dom” w Przemyślu. W imieniu dzieci nagrody odebrała dyrektorka ośrodka, Agnieszka Ustrzycka.

To właśnie uroczysta gala była kulminacyjnym momentem całego spotkania w Arłamowie. Rozpoczęła się ona uroczystą kolacją, po której zaprezentowany został film wspomnieniowy ukazujący na archiwalnych zdjęciach 20 lat działania sieci Q-Service Truck. Tuż po jego emisji Radosław Grześkowiak, Prezes Zarządu Inter Cars Marketing Services oraz Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck, uroczyście rozpoczęli galę.  

- „Razem tworzymy silną całość”. To motto, które najlepiej obrazuje to, co udało nam się zbudować wspólnie z Państwem w ciągu 20 lat – powiedział Radosław Grześkowiak – Q-Service Truck to projekt unikalny w skali europejskiej, który jest naszym wspólnym olbrzymim sukcesem - wszystkich Państwa i Inter Cars. Jest to też gwarancją tego, że w silnej wspólnocie bez obaw możemy podążać się w przyszłość.

- To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – mówił Radosław Grześkowiak, zapraszając na scenę przedstawicieli czterech warsztatów, którzy dwie dekady temu zakładali sieć Q-Service Truck. Bolesław Rafałko z firmy ALBOR, Ryszard Niewiadomski z Motir-ABS, Paweł Ciok z NSC Truck oraz Kazimierz Orłowski odebrali z rąk przedstawicieli Inter Cars pamiątkowe statuetki, wspominali swoje pierwsze spotkanie na Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu w 1999 roku, pierwsze sieciowe integracje i wspólne wyjazdy. Były akcenty humorystyczne, poważne, ale i podniosłe, kiedy to wspominano Kazimierza Neymana, zmarłego w 2013 roku promotora Q-Service Truck, który od samego początku powstania sieci dążył do jej integracji, jak największej konsolidacji i rozwoju.

- Rozwój Q-Service Truck to zasługa nie tylko grupy założycielskiej, choć oczywiście miała ona na to niebagatelny wpływ. Pamiętajmy jednak, że także struktury Inter Cars dołożyły wielu starań i dały mnóstwo wsparcia, żeby sieć rozwijała się w tak dynamicznym tempie – powiedział Sławomir Rybarczyk, po czym zaprosił na scenę dwie osoby, które na przestrzeni lat walnie przyczyniły się do rozwoju i promocji Q-Service Truck: pierwszego regionalnego menadżera i koordynatora QST, Mariusza Kozubka, a także Sylwię Wysocką, aktualnego Koordynatora Q-Service Truck. Oboje otrzymali od organizatorów pamiątkowe statuetki.

Kolejna część gali to prezentacja zagranicznych warsztatów zrzeszonych w Q-Service Truck i plany dalszej ekspansji na europejską skalę. Obecnie sieć działa w siedmiu krajach na Starym Kontynencie. Najwięcej warsztatów ma oczywiście w Polsce – 76, kolejne państwa na tej liście to: Rumunia (31), Czechy (18), Węgry (17), Litwa (15), Słowacja (9) i Ukraina (4). Na tegorocznej gali w poczet nowych członków sieci włączone zostały dwa warsztaty z Ukrainy i jeden z Litwy. W sumie wszystkich warsztatów zrzeszonych w sieci jest już 170, a tych zagranicznych blisko 100.

Zgodnie z tradycją w Arłamowie przyznano także tytuły Ambasadorów Q-Service Truck, które obowiązywały będą przez dwa kolejne lata – na rok 2019 i 2020. Podczas tegorocznej gali prestiżowe statuetki otrzymali: AR-TIR Jolanta Kęćko za największą wartość zakupów, Jakub Bogusz za inwestycję w serwis, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Automax Tomasz Skorupski za wysoki standard świadczonych usług, ALBOR Bolesław Rafałko za lata współpracy i zaangażowanie w życie sieci oraz Galaauto – warsztat otrzymał statuetkę Gazeli Sieci Q-Service Truck. Jeden z nowych ambasadorów, Bolesław Rafałko, tuż po otrzymaniu wyróżnienia mówił: - Otrzymanie tytułu Ambasadora jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo choć byłem jednym z założycieli sieci i na początku wykonałem wspólnie z kolegami bardzo dużo pracy społecznej, nie spodziewałem się otrzymania tej nagrody. Jednocześnie ciesząc się z niej, mam świadomość, że ten tytuł zobowiązuje mnie do przekazania swojej wiedzy młodszym kolegom z branży.

Jubileuszowa gala to jednak nie tylko celebracja dotychczasowych sukcesów, ale też wyróżnienie nowych członków sieci, którzy od tego roku zasilą jej szeregi. W gronie warsztatów, które swoje nominacje odebrały w Arłamowie znalazły się: PHU Prymus Pawła Połecia z Młodzieszyna, TTS Group Rafała Droba z Tychów, Monster Truck Service Tomasza Torby z Podchruścić oraz Mazur Truck-Serwis Pawła i Karola Mazurów z Krzysztoforzyc. Ostatni z nich podczas gali mówił: - O naszym dołączeniu do sieci zadecydowała możliwość rozwoju warsztatu, fakt, że stając się członkami QST jesteśmy bardziej rozpoznawalni na rynku oraz to, że zyskują na tym przede wszystkim nasi klienci. W struktury sieci oficjalnie przyjęty zostały także Technoparts z Ukrainy oraz litewski UAB „ARV Service”.

Po części oficjalnej na scenie pojawiły się energetyczne dziewczyny z formacji Electric Girls, które porwały publiczność do tańca. Dobra zabawa i niezwykle przyjemna atmosfera obecne były w Arłamowie przez cały wieczór, a jeszcze długo po północy goście Inter Cars i Q-Service Truck integrowali się we wspólnym gronie.

Członkowie sieci Q-Service Truck po raz kolejny udowodnili, że wspólnie tworzą silną organizację, traktując się na zasadach partnerskich, a wręcz przyjacielskich.