Data publikacji: 2017-11-09

Show Truck strzałem w dziesiątkę

W ramach tegorocznej edycji projektu Show Truck dział szkoleń Inter Cars skupił się na krzewieniu praktycznej wiedzy warsztatowej. Jak się okazało, ten pomysł był strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy duża liczba uczestników szkoleń.

W tym roku projekt Show Truck przeszedł dużą zmianę. Dotychczasowe proporcje pomiędzy teorią a praktyką warsztatową zostały zmienione. Biorąc pod uwagę najważniejsze dla mechaników elementy praktyczne, tegoroczny Show Truck skoncentrował się na pokazaniu zasad efektywnej naprawy pojazdu. Do jej wykonania mechanicy potrzebują wiedzy technicznej, którą uzyskują podczas szkoleń. Dzięki temu wiedzą, w jaki sposób szybciej, lepiej i nowocześniej, a przede wszystkim zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, naprawiać pojazdy.

Nie można zapominać, że samochody ciężarowe są równie zawansowane technologiczne, jak samochody osobowe, z których korzystamy na co dzień. Zmiany dotyczące konstrukcji, norm, diagnostyki i oprogramowania powodują, że mechanicy muszą stale uzupełniać swoje kwalifikacje. Mechanicy, zajmujący się naprawami pojazdów użytkowych, są grupą wymagającą, posiadającą wysokie kompetencje i oczekującą od szkoleniowców praktycznej wiedzy warsztatowej. Patrząc na te wymagania i jednocześnie wysoką frekwencję na szkoleniach Show Truck, pomysł ukierunkowania na praktyczną wiedzę warsztatową okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Od początku tego roku w projekcie, prowadzonym przez dział szkoleń Inter Cars, wzięło udział ponad 2000 mechaników, którzy w trakcie ponad 130 paneli szkoleniowych poszerzali swoją wiedzę i umiejętności.

Zmiany zachodzą niemal we wszystkich obszarach techniki - począwszy od silnika, przez układ przeniesienia napędu, a kończąc na układach hamulcowych. Nieodzownym elementem skutecznej naprawy pojazdu jest poprawna diagnostyka, rozpoznanie przyczyn i wykonanie naprawy na jak najwyższym poziomie i jednocześnie w najkrótszym możliwym czasie. Przestoje aut ciężarowych generują bowiem wysokie koszty. Z tego też powodu wszyscy uczestnicy projektu otrzymują możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem diagnostycznym oferowanym w Inter Cars oraz przez partnerów Show Truck 2017. Udział producentów części zamiennych i rozwiązań diagnostycznych w projekcie jest kolejnym atutem tegorocznej jego edycji. Partnerzy zapewniają bowiem wysoki poziom merytoryczny, dostęp do najnowszej wiedzy technicznej oraz najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

W tym roku sezon szkoleń Show Truck dobiega już końca. Przed Inter Cars analiza najlepszych praktyk, szkoleń oraz oczekiwań i informacji zwrotnych od klientów. Pozwoli ona jeszcze lepiej w przyszłym roku przygotować program. Spółka, posiadając sprawdzonych partnerów, o wysoką jakość programu szkoleń może być spokojna.

Zapraszamy na stronę stronę internetową, gdzie w zakładce Szkolenia można śledzić aktualne trasy Show Truck, a także zapisać się na kolejne szkolenia.