Data publikacji: 2017-10-25

Wzrósł prestiż naszego serwisu

Firma BJM istnieje na rynku i funkcjonuje nieprzerwanie od 2001 roku. 16 lat rzetelnej pracy zaowocowało powstaniem dużego i wciąż powiększającego się grona zadowolonych klientów, którzy polecają serwis i - co najważniejsze - darzą go zaufaniem.

- Nasz serwis to firma rodzinna, która od momentu powstania przeszła długą drogę rozwoju, by móc sprostać coraz wyższym wymaganiom dzisiejszych klientów, a świadczone przez nas usługi stały jeszcze lepsze. Początkowo działalność firmy koncentrowała się wokół warsztatu dla samochodów ciężarowych i dostawczych, ciągników siodłowych, naczep, przyczep oraz samochodów osobowych. Otworzyliśmy także stację diagnostyczną. Ważnym etapem w rozwoju firmy był rok 2013, w którym to otwarty został serwis napraw i modernizacji cystern ADR. Pozwoliło nam to znacząco rozszerzyć działalność – mówi Piotr Burczak, właściciel BJM.

Obecnie w ofercie serwisu znaleźć można m.in.: przeprowadzanie przeglądów okresowych TDT i badań cystern, legalizację ich układów pomiarowych, spawanie stali i aluminium oraz montaż pasów bocznych na zbiorniku, optycznych czujników antyprzelewowych, układu hermetyzacyjnego, filtrów dokładnego oczyszczania i wiele innych. Poza kompleksowym serwisowaniem cystern BJM realizuje również, wszelkie naprawy tak samochodów ciężarowych, autobusów, jak i aut osobowych (w tym m.in.: naprawy silników, skrzyń biegów, instalacji pneumatycznej i elektrycznej, układów hamulcowych, ogrzewania i klimatyzacji oraz pełna diagnostyka wraz z diagnostyką komputerową, wulkanizacja i obsługa olejowa). Firma prowadzi także serwis naczep i przyczep wszystkich marek oraz posiadamy uprawnienia w zakresie napraw, kalibracji, kontroli i instalacji tachografów cyfrowych. Ponadto montuje ograniczniki prędkości.

W 2007 roku BJM przystąpił do sieci serwisowej Q-Service Truck.

- Członkostwo w Q-Service Truck przede wszystkim gwarantuje naszym klientom najwyższą jakość usług. Ogólnopolskie wysokie standardy obsługi narzucone należącym do niej warsztatom nie pozwalają na odstępstwa od norm, przez co klient może być pewny co do staranności naszej pracy i najwyższej jakości części zamiennych - podkreśla P. Burczak.

Jak zauważa właściciel BJM, bycie członkiem Q-Service Truck umożliwia serwisowi również współpracę z innymi warsztatami, wymianę doświadczeń i doradztwo, które wpływają pozytywnie na rozwój fachowej wiedzy pracowników. Dzięki temu ma także większe możliwości rozwoju, dostęp do nowego asortymentu oraz może liczyć na wsparcie w doposażaniu warsztatu w najnowszy sprzęt naprawczo-diagnostyczny.

- Wzrósł także prestiż naszego serwisu. Najważniejsza jest jednak możliwość korzystania z rozmaitych szkoleń oferowanych przez Inter Cars, które znacząco podnoszą kwalifikacje naszej kadry  pracowniczej - zauważa właściciel BJM.

Pracownicy serwisu BJM często i bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych szkoleniach, dotyczących zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych, organizowanych przez Inter Cars. Kilkakrotnie brali udział w szkoleniach z zakresu m.in. systemów hamulcowych Wabco i Knorr-Bremse, obsługi urządzeń BPW, napraw osi naczep Mercedesa, BPW, Jost, SAF i wielu innych dostosowanych do ich potrzeb. Pan Piotr podkreśla, że największą korzyścią płynącą z uczestnictwa w szkoleniach jest poszerzenie wiedzy oraz rozwój umiejętności mechaników i innych pracowników warsztatu. Zapoznają się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i najnowszymi metodami serwisowania samochodów, dzięki czemu są na bieżąco w kwestiach związanych z częściami zamiennymi i pozostałym osprzętem.

- Bardzo cenne są dla nas również przeprowadzane przez Inter Cars analizy i prognozy rynku, z których często korzystamy. Ponadto nieocenioną pomocą są porady prawne i doradztwo w zakresie konkretnych już napraw. Oczywiście są to także wymienione już szkolenia oraz coroczne spotkania i konferencje służące w równej mierze wymianie myśli i porównaniu doświadczeń, co po prostu dobrej zabawie w gronie znajomych i kolegów po fachu. Nie możemy zapominać także o pomocy w sferze sprzętowej, która pozwala nam stale modernizować nasze warsztaty - podsumowuje właściciel BJM.